10 stycznia 2009

Rozesłanie

WATYKAN Benedykt XVI spotkał się w bazylice San Pietro ze Wspolnotami del Cammino, która w Rzymie obchodzi 40 lecie. Czterdziestolatki z Męczenników Kanadyjskich mieli miejsce w pierwszym sektorze, tuż obok siedziały wszystkie ich dzieci w liczbie 100. Wielkim przeżyciem było rozesłanie misjonarzy. Chodzi o całe rodziny, ponad 200, które zostały rozesłane w różne zakątki świata, ale także po raz pierwszy całe wspólnoty. W Rzymie w niektórych parafiach jest ich 20, 30. Dlatego kilkanaście wspólnot przeniesie się ze swoich dotychczasowych parafii do parafii na peryferiach stolicy.

Dla mnie szczególne znaczenie miało rozesłanie 14 rodzin na specjalną misję, misję Ad Gentes. Wśród nich była rodzina z mojej wspólnoty z Poczekajki, Ola i Paweł Dutkiewiczowie. Zostali posłani do kraju Papieża, do Dusseldorfu. Niestety Ola nie mogła przybyć bo oczekuje własnie na narodziny 6 dziecka. Był Paweł z trójką: Marcelą, Janem i Marią. Posłuchajcie ich świadectwa, które przygotowałem dla Radia Watykańskiego:


Na audiencji był obecny także Bp Zbigniew Kiernikowski. Jego relacja na blogu e-Rozmowy o Dobrej Nowinie
_____________

A jeszcze, co na ten temat pisał Generał naszego zakonu, br. Flavio R. Carraro, zwracając się do ministrów prowincjalnych:

Przez minione dwadzieścia lat zastanawialiśmy się nad potrzebą odnalezienia nowych form naszego apostolatu zgodnego z duchem Soboru, z naszym charyzmatem i wrażliwością współczesnego człowieka. Obecnie Pan Bóg wychodzi nam naprzeciw i stawia przed nami tą wspaniałą i wyjątkową możliwość. Nie możemy jej zignorować. Z tego też względu, jeśli są bracia – czy to prezbiterzy, czy nie- gotowi podjąć się tego dzieła, gotowi, w imię Pana i z miłości do Jego Królestwa, podjąć to ryzyko i odpowiedzieć na to wyzwanie, to rozeznaj przed Panem i udziel im swojego błogosławieństwa i łaski, która wynika z twojego posłania. Uwierz mi: zaowocuje to odnową powierzonej ci prowincji i będzie błogosławieństwem dla całego Zakonu.
A więc: jeśli przyjmiesz, mam nadzieję, to zaproszenie, proszę prześlij imienną listę braci gotowych wyruszyć na tę misję. Także ja będę rozeznawał i jeśli to uznam za odpowiednie, udzielę swojego błogosławieństwa i łaski obediencji. Jeśli w jakiś sposób, przyjmiesz tę zachętę, to dziękuję ci i błogosławię. Powierzam cię Dziewicy Maryi, Matce Kościoła i naszemu Ojcu Serafickiemu.

Czytaj całość TUTAJ

1 komentarz :

Anonimowy pisze...

Dzięki Tomek za zamieszczenie tego świadectwa. Pozdrawiam serdecznie