27 kwietnia 2009

Kapituła zwyczajna - nowy prowincjał

ZAKROCZYM - Br. Marek Przeczewski został wybrany nowym prowincjałem mojej, Warszawskiej Prowincji Kapucynów. Zastąpi na tym stanowisku br. Sławomira Siczka, który był prowincjałem przez minione 6 lat. Obradująca w Zakroczymiu, w Centrum Duchowości Honoratianum, 22 Kapituła Prowincjalna wybrała także nowych członków zarządu, są nimi: Krzystof Lewandowski, Wikariusz prow., Jacek Nowacki, Kazimierz Śnieg i Adam Strojnowski.

Kapituła dobiegła końca. Jak podkreślił generał była "pogodna". Decyzje, które podjęto mają wysoką rangę a dodtyczą m.in naszego życia modlitwy czy bardziej powierzchownej kwestii kaparonu (dodatek do habitu w okresie nowicjatu). Ostatnie słowo w sali kapitulnej i w kaplicy miał nowy prowincjał. Posłuchajcie. Myśle, że to ważne słowo:I jeszcze mini-wywiad z Ministrem generalnym Mauro Jöhri, przeprowadzony dla "Braciszków Św. Franciszka":

UWAGA! Jeżeli nic nie gra, albo jak graja wszystkie materiały na raz, to zachęcam by zainstalować sobie programik Quicktime

8 komentarzy :

Anonimowy pisze...

To kiedy spodziewać sie tej wiadomości?

Anonimowy pisze...

może macie jakiś plan tej kapituły?
Tomek- czekamy na news-y...

Anonimowy pisze...

bardzo sie ciesze z tego wyboru :)

Anonimowy pisze...

br.Marek bedzie dobrym prowincjalem...
niech mu Bog blogoslawi!

Anonimowy pisze...

Ale zarząd to zupełnie nieznane twarze. Kim oni są?

Anonimowy pisze...

mała poprawka - w zarządzie są rektor, prefekt, duchowny, magister :)

Ola i Pawel pisze...

Bogu niech beda dzieki, Alleluja. Jestem pod wrazeniem tego co Pan robi i kogo sobie wybiera na swoich pomocnikow.Niech wam Pan blogoslawi.

Ola i Pawel pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.